Skorzystaj z 14% zniżki na wszystkie kolekcje z kodem „SUMMER”.

FAQ

Posiadamy duży magazyn, więc o odbiór osobisty jest możliwy, przy wybieraniu sposobów dostawy wybierz „odbiór osobisty”. Będziemy się z Tobą kontaktować, kiedy fronty będą gotowe. Wtedy ustalimy termin odbioru i przygotujemy dla ciebie fronty. Załadunek obydwa się wózkiem widłowym.

Od momentu złożenia zamówienia, czas oczekiwania na gotowe wyprodukowane fronty  wynosi około 30 dni roboczych. Następnym krokiem jest dostawa- tutaj już czas różni się w zależności od miejsca dostawy. Uogólniając twoje fronty FRAMRE powinny być u ciebie po około 6-8 tygodniach. Etap na jakim jest twoje zamówienie możesz sprawdzić na naszej stronie po złożeniu zamówienia. 

Tak, stworzyliśmy showroom z którego jesteśmy bardzo dumni. Znajdujemy się niedaleko Krakowa- możesz spotkać się tu z nami osobiście i zamówić swoje wymarzone fronty. Co więcej- możesz umówić się na konkretną godzinę, a nasz konsultant będzie tylko dla Ciebie. 

Twoje zamówienie trafia do realizacji OD RAZU po zaksięgowaniu całej płatności na naszym koncie. Jeśli dokonujesz płatności przelewem tradycyjnym - prześlij nam jego potwierdzenie na maila- MAIL, tak będzie szybciej 😊

W oparciu o nasze doświadczenie doradzamy, aby przed zamówieniem jakichkolwiek frontów zamówić ich próbkę - nawet kolorów które są w naszej kolekcji. Nasz klient może zobaczyć odcień koloru w rzeczywistości, jego powierzchnię, a w przypadku fornirów - strukturę. W przypadku kolorów spoza kolekcji, czas realizacji to około tydzień - robimy je specjalnie na twoje indywidulane zamówienie! Koszt próbki jest odliczany od sumy całościowej zamówienia frontów- zachowaj kod próbki 😊

Stworzona przez Ciebie lista zakupowa w naszym konfiguratorze ma przypisany numer identyfikacyjny np. ZNX2771. Jeśli masz wątpliwości do swojego zamówienia, nie posiadasz wystarczającej wiedzy aby się upewnić czy wszystko jest w porządku- wyślij do nas numer twojej listy zakupowej oraz projekt techniczny kuchni (projekt z IKEI- jeśli masz wizualizacje dodaj ja lub jakikolwiek inny projekt). Postaramy się odpisać jak najszybciej. Wszelkie pytanie prosimy kierować na maila kontakt@framre.com. Jeśli masz do nas blisko, zapraszamy do naszego showroomu gdzie możesz się z nami spotkać. Co więcej- możesz umówić się na konkretna godzinę, a nasz konsultant będzie dostępny tylko dla Ciebie. Możesz u nas złożyć zamówienie osobiście. 

Nasze fronty są nawiercane w taki sam sposób jak fronty IKEA, dlatego możesz je zamontować samodzielnie,  poprosić o to dowolna ekipę remontowa lub zamówić montaż w sklepie IKEA za dodatkową opłatą.. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożność podczas montażu frontów. Są one wtedy narażone na największe uszkodzenia, są podnoszone, odstawiane, przestawiane, uderzane kantami- ściąg ich oryginalne zabezpieczenia możliwie jak najpóźniej. Nie kładź ich na podłodze- podłóż koc, piankę- cokolwiek 😊 Zadbaj żeby nie uległy porysowaniu.  Pamiętaj, że nasza gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych wynikających z niewłaściwego montażu frontów meblowych. 

Fronty FRAMRE można łączyć z uchwytami z naszej kolekcji, ale także z dowolnie innymi. Ich rozstaw i położenie mogą być różnorakie, dlatego nie wykonujemy pod nie nawierceń. Jednak nawiercenia pod uchwyty to nic trudnego- dasz rade zrobić to sam, potrzebujesz tylko ołówka, taśmy i wiertarki 😊

W IKEA kup zawiasy, amortyzatory, osprzęt i wyposażenie wewnętrzne- wszystko tylko nie fronty 😊 . Jeżeli przygotowujesz projekt online w planerze IKEA najlepiej zbuduj kuchnię dodając również fronty. Wtedy wszystkie potrzebne elementy automatycznie dodadzą się do zamówienia. Następnie przed finalizacją całego zamówienia - usuń z niego tylko pozycję frontów meblowych.

Tutaj jest to kwestia indywidulana- wybierz taki jaki twoim zdaniem będzie pasował do frontów. Jeśli potrzebujesz inspiracji zajrzyj na naszego Instagrama 😊

Poza kolorami dostępnymi w naszej kolekcji możesz zamówić fronty w każdym kolorze. Wtedy prosimy o wpisanie kodu wybranego koloru ze wzornika NCS lub RAL w naszym konfiguratorze. Wzorniki RAL i NCS to najpopularniejsze palety kolorystyczne- znajdziesz je w każdym sklepie o tematyce wnętrzarsko- budowalnej. Kolory niestandardowe są w takiej samej cenie jak kolory z podstawowej kolekcji.

Fronty wysyłamy ubezpieczoną przesyłką kurierską na paletach lub specjalnym transportem spedycyjnym. Koszt takiej dostawy jest obliczany w trakcie składania zamówienia- zależy on od wielkości zamówienia oraz od adresu wysyłki. 

Kiedy fronty będą gotowe do wysyłki, będziemy kontaktować się z Tobą w sprawie ustalenia terminu nadania przesyłki. W dniu nadania frontów otrzymasz od nas list przewozowy i na jego podstawie możesz śledzić swoją przesyłkę lub uzyskać w razie potrzeby numer do kuriera. W razie pytań i wątpliwości kurier również ma możliwość zadzwonić do klienta i ustalić szczegóły dostawy.

Jeśli mówimy o frontach lakierowanych jednokolorowych, kolor będzie praktycznie identyczny. Musimy pamiętać o tym, że lakier jest przygotowywany świeży na zamówienie każdego klienta - może pojawić się minimalna różnica, ale nie będzie ona widoczna gołym okiem. W przypadku frontów fornirowanych sprawa wygląda inaczej, dlatego że każda partia forniru może się różnić od siebie pod względem tekstury, koloru i wzoru. "Natura" jest niepowtarzalna i między innymi to czyni ją wyjątkową. 

Tak. W sytuacji kiedy podajesz swój wymiar a nie ten, który jest typowy dla modułów IKEA - nie wykonujemy nawierceń ani otworów pod zawiasy - musisz zrobić to sam.

Staramy się aby zamówienia od razu trafiały do naszych klientów, lecz jeśli np. twój remont się opóźnia a ty nie masz gdzie przetrzymać frontów, możemy je dla ciebie przechować. W takim wypadku skontaktuj się z nami i ustalimy szczegóły. Koszt magazynowania frontów za jeden dzień wynosi 10 zł. Pamiętaj ze musimy zapewnić dobre warunki magazynowania Twoich frontów. Jeśli już na etapie zamówienia wiesz ze potrzebujesz fronty później niż przewiduje nasz czas oczekiwania- daj nam znać. Nasza logistyka pozwoli nam na wygodne zaplanowanie produkcji. 

Pamiętaj, żeby sprawdzić opakowanie, zanim przyjmiesz przesyłkę- masz do tego prawo. Jeśli opakowanie jest uszkodzone, koniecznie zgłoś to kurierowi z którym spiszesz oświadczenie i nie przyjmuj przesyłki. Mamy nadzieje ze taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Twoja przesyłka jest ubezpieczona. 

Do pielęgnacji frontów używaj TYLKO miękkiej, wilgotnej i czystej ściereczki. W przypadku tłustych plam i odcisków palców użyj łagodnego płynu myjącego np. płyn do naczyń, następnie przetrzyj na sucho, aby nie pozostawić. Nie używaj silnych detergentów typu Pronto lub płynów do mycia szyb- zawierają substancje rozpuszczalnikowe. , twardych myjek/gąbeczek i szorowania, ponieważ kurz osadzający się na powierzchni frontów lub po prostu leżący mikroskopijny kamyczek może spowodować zarysowania. Staraj się myć wszystkie zabrudzenia od razu jak je zauważysz- wtedy pójdzie łatwiej. Stojąca woda i inne plamy po dłuższym czasie mogą uszkodzić fronty.

Spokojnie! Nie stracisz gwarancji, ponieważ w IKEA każdy element sprzedawany jest osobno, a nie jako całość. Każdy z tych elementów podlega z osobna 25-letniej gwarancji.

Staramy się na bieżąco dodawać realizacje na nasze social media. Jesteś naszym klientem? Oznacz nas a my pochwalimy się Twoim wnętrzem. 

Prosimy o sprawdzenie frontów zaraz po otrzymaniu przesyłki. Jeśli zauważysz uszkodzenia mechaniczne, koniecznie opisz je, zrób zdjęcie i prześlij do nas na adres mailowy office@framre.com do dwóch dni od otrzymania frontów- zanim je zamontujesz- to ważne!!. W takiej sytuacji zobowiązujemy się do jak najszybszego dostarczenia uszkodzonych elementów. Pamiętaj ze uszkodzeń mechanicznych nie obowiązuje gwarancja- niestety takich zgłoszeń nie będziemy rozpatrywać. Każdy element twojego zamówienia jest dokładnie oglądany i wszelkie wady są wyłapywane na etapie produkcji. Jeśli nam coś umknie- przepraszamy. Kiedy reklamacja zostanie  zatwierdzona jesteśmy odpowiedzialni za koszty zwrotu lub wymiany produktu.

Nasze fronty są produktem nieprefabrykowanym czyli produkowanym pod indywidualne zamówienie Klienta, dlatego bardzo prosimy o przemyślane zakupy. Kupujący nie ma możliwości anulowania zamówienia po jego akceptacji i dokonaniu przelewu, ponieważ w tym momencie rozpoczynamy proces produkcji frontów. Jeśli kupujący chce mieć pewność co do zakupu, zachęcamy do zamówienia naszych próbek lub skontaktowania się z nami przed dokonaniem płatności za zamówienie. Wyjątek stanowią uchwyty oraz wzorniki, które można zwracać. 

Nasze fronty objęte są 2-letnią gwarancją. Ponieważ nie zawierają żadnych mechanizmów podlegających uszkodzeniom, wadliwy może być jedynie materiał, z którego zostały wyprodukowane. Wady te jednak daje się zauważyć dużo szybciej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas montażu – wtedy fronty są najbardziej narażone, są obracane, mogą zostać ubite kanty. Pamiętaj, że nasza gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych oraz tych wynikających z niewłaściwego użytkowania. Jeśli natomiast zastosujesz się do wspomnianych zasad użytkowania, nasze fronty będą Ci służyć  przez wiele lat. Nasze uchwyty również są objęte 2 letnia gwarancja. Więcej na temat gwarancji znajdziesz w regulaminie na naszej stronie.

Zgodnie z naszymi standardami, panele boczne do szafek IKEA są wykonane z solidnej płyty o grubości 18mm, co zapewnia wytrzymałość i trwałość. Co więcej, zawsze dbamy o to, by powierzchnia paneli była gładka i wolna od frezowania. Dzięki temu nasze panele boczne idealnie pasują do szafek IKEA i gwarantują satysfakcję z użytkowania.

Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że jeśli z jakiegoś powodu panele boczne byłyby wykonane w inny sposób, to zachęcamy do skontaktowania się z nami. Nasza obsługa klienta zawsze stara się zapewnić najwyższą jakość produktów i usług, dlatego chętnie odpowiemy na Państwa pytania i sugestie.

Kontakt z doradcą Kontakt
z doradcą